Tradice školy

Tradice školy
Od roku 1993 maturovalo 854 absolventů, z nichž více než polovina pokračuje ve studiu na vysokých a vyšších odborných školách doma i v zahraničí.

Co si žádá naše doba? Člověka, který je nejen vzdělaný, samostatný, psychicky a fyzicky odolný, vytrvalý, ale také se dokáže orientovat ve složité oblasti tržních mechanizmů a má smysl pro „fair play”. Tímto směrem jsou žáci vedeni kolektivem zkušených pedagogů s plnou kvalifikací a s praktickými životními zkušenostmi. Utváří je také sportovní duch školy. Škola se nespecializuje na jediné sportovní odvětví, což stmeluje různorodě orientovaný kolektiv v jednotlivých třídách.

Třicetiletá spolupráce se sportovními kluby, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Magistrátem hlavního města Prahy, našimi žáky, rodiči, trenéry, manažery a známými sportovci vytvořila tradici. Škola vstoupila do povědomí sportovních klubů a sportovní veřejnosti.


K zázemí naší školy patří například tyto velké sportovní osobnosti:

fotbal: JUDr. Ivan Hašek, Antonín Panenka, Petr Rada, Jiří Bílek, Vlastimil Jarolím, Horst Siegel

hokej: Karel Holý, ing. Jiří Micka, Jindřich Barák, Jiří Ponikelský

atletika: Vilém Mandlík, Dr. Štěpán Škorpil 

tenis: Jana Strnisková, Vladimír Šavrda, ing. Martin Fassati 

automobilový sport: Miloš Bychl

Jako uznání chápeme to, že rodiče přihlašují ke studiu na naší škole své další dítě, „toho mladšího”, např. sourozenci Zedníkovi, Haškovi, Svobodovi, Palyzovi,  Pučálkovi, Prchlíkovi, Špecingerovi, Kunčíkovi, Myslíkovi, Pechovi, sestry Horáčkovy, sestry Baumrukovy, sestry Plíškovy, sestry Jarošovy, sestry Nováčkovy a další.